Dolina Noteci SUPERfood

Superfoods inaczej superżywność – czyli naturalne produkty, które zawierają składniki korzystnie wpływające na organizm… nie tylko u ludzi, dla zwierząt również dostępne są tego rodzaju posiłki!
W krainie wód szumiących i gór potężnych, znajduje się magiczne miejsce zwane Doliną Noteci, która wie jak najlepiej karmić zwierzaki! I to właśnie ta firma wypuściła linię karm dla kotów określanej mianem Superfoods.
Dolina Noteci Superfood, to linia, której skład jest wystarczający, by w pełni pokryć zapotrzebowanie kociaków na składniki odżywcze, mineralne i witaminy. Karma oparta jest na wysokiej jakości mięsach zwierząt hodowlanych – które tak bardzo w swojej diecie potrzebują koty, nie inaczej.
Dodatkowo karmy zostały wzbogacone między innymi o składniki takie jak:
spirulina, jako dodatkowe źródło białka, wspomagające funkcjonowanie jelit oraz pozytywnie wpływające na kondycję skóry i sierści;
siemię lniane oraz mięta pieprzowa, wspomagające procesy trawienne;
omułek nowozelandzki zielonowargowy – bogaty w witaminy A, C, E oraz z grupy D i B, a także fosfolipidów i steroli oraz składników mineralnych takich jak wapń, żelazo, selen, potas czy fosfor. Najważniejszym składnikiem jest lyprinol, czyli aktywny składnik zawierający 12 różnych kwasów tłuszczowych, które należą do grupy Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Omega-3. Stosowany głównie jako środek wspierający stawy.
Do testów dostaliśmy wszystkie z sześciu smaków, czyli:
– kurczak i wołowina z doradą,
– kaczka i wołowina,
– sarna i wołowina,
– cielęcina i jagnięcina,
– pstrąg i tuńczyk,

– i na koniec taki rarytasik, cielęcina z homarem i krewetkami.
Wszystkie z tych smaków zawierają wysoką ilość mięs i podrobów – przy każdym ze smaków na stronie www.dolina-noteci.pl jest dokładna rozpiska co dokładnie i w jakich ilościach znajduje się w saszetkach. Dodatkowo, co muszę zaznaczyć i czego mi bardzo brakuje w wielu innych opisach karm – Dolina Noteci dokładnie opisuje na co wpływ mają nawet śladowej ilości składniki zawarte w ich karmach.
Weźmy na przykład jeden ze smaków, ale ten, który według mnie najbardziej przypadł do gustu kociakom – kaczka i wołowina.
Skład:
kaczka 30% (serca, mięso 10%, wątroba, żołądki), wołowina 30% (płuca, wątroba, serca, mięso 5%, żołądki), kurczak 20% (serca, wątroba, żołądki, skórki), rosół, substancje mineralne, siemię lniane 0,1%, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%, spirulina 0,02%, mięta pieprzowa 0,01%, nasiona kozieradki 0,01%.
Składniki analityczne:
białko surowe – 11%, tłuszcz surowy – 6%, popiół surowy – 1,5%, włókno surowe – 1%, wilgotność – 79%, wapń – 0,3%, fosfor – 0,25%.
Dodatki:
dodatki dietetyczne/kg: Witamina D3 – 240 IU, Witamina C – 550 mg, Witamina E – 95 mg, Cynk (chelat cynkowy wodzianu glicyny, tlenek cynku) – 13 mg, Miedź (siarczan miedzi, pięciowodny) – 2 mg, Mangan (siarczan manganu, jednowodny) – 0,5 mg, Jod (jodan wapnia, bezwodny) – 0,4 mg, Tauryna – 800 mg.
W tym smaku bazą są trzy rodzaje mięsa – z kaczki, wołowiny oraz kurczaka, wraz z podrobami, czyli 80% składu jest pochodzenia zwierzęcego – analogicznie jest w pozostałych wariantach. Smak karmy został wzbogacony o dodatkowe witaminy i minerały, o których wspomniałam wcześniej – siemię lniane, omułek nowozelandzki zielonowargowy, spirulina, mięta pieprzowa oraz nasiona kozieradki. Karmy są bezzbożowe i zawierają taurynę.
Jak Dolina Noteci Superfoods spisały się u nas?
Kociaki były zachwycone. Uważam, że opcja kupienia pakietu ze wszystkimi smakami jest świetna – dieta mruczków jest bardziej urozmaicona, a smakowitość dzięki różnorodności jest na podwyższonym poziomie. Wszystkie smaki u nas przeszły bez mruknięcia oraz niespodzianek w kuwecie. Po prostu meowkocia!
Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!