A Twoje koty gdzie piłują szpony?

Na wielu forach, czy facebookowych grupach co chwilę przewija się temat “Jak oduczyć kota drapania?” – nie da się, to leży w kociej naturze.

 

Drapanie u kotów to czynność naturalna – w ten sposób nie tylko czyszczą pazury z martwych warstw płytek, jak również znaczą swoje terytorium. W jego oznaczaniu pomagają gruczoły zapachowe, znajdujące się w opuszkach przednich łap kocich, które podczas drapania uwalniają feromony. Należy wspomnieć, że dla kotów drapanie jest również formą gimnastyki, zabawy i nierzadko przejawem nudy. 

 

Naszych wąsatych przyjaciół, jak pewnie każdy zauważył, intrygują powierzchnie szorstkie, o które mogą zaczepić swoje pazury – więc co zrobić by zminimalizować straty w domu? Najlepiej wyposażyć się w drapak.

 

Na rynku jest wiele rodzajów drapaków, od pionowych po poziome, od prostych po wielokształtne, od materiałowych po tekturowe – dzisiaj skupimy się na tych tekturowych.

 

Będąc Ambasadorami Plebiscytu Sfinksy otrzymaliśmy pod pazurki drapak Katie z firmy Kotpak. To nasza pierwsza ambasadorska recenzja i czujemy się bardzo podekscytowani!

W naszym odczuciu najwięcej zaufania wzbudzają firmy, które tworzą produkty opierając się na swoim doświadczeniu i wiedzy. Tak też jest w przypadku firmy Kotpak, która swoje produkty tworzy ze sprawdzonej i dobrze sobie znanej tektury, a także świetnie zna kocie potrzeby. Praca z tekturą, obserwacja kotów, chęć stworzenia czegoś wytrzymałego – to przekuło się w wyprodukowanie unikalnego produktu.

 

Model Katie ostatnimi czasy to miejsce nr 1 w naszym domu. Pełni nie tylko rolę drapaka, ale również leżanki i placu zabaw – koty prócz samego drapania, z przyjemnością na nim odpoczywają, śpią i bawią się. 

kasgav
kasgav
kasgav

Jest stworzony z materiałów 100% ekologicznych – około 70 elementów z tektury falistej, połączonych nie za pomocą kleju, a drewnianych walców, które zakończone są ozdobnymi kapturkami z drewna toczonego. Sama tektura falista jest świetnym materiałem termoizolacyjnym. Forma drapaka jest opływowa, minimalistyczna – świetnie wygląda w każdym pomieszczeniu. Kolor naturalny od razu kojarzy się z ekologią, a któżby nie chciał być dziś ekologicznym. 🙂 Jakość wykonania i estetykę oceniamy bardzo wysoko.

 

Jest idealnym drapakiem w przypadku dwóch kotów. Jeśli nie przepadają za przytulaniem, mają do dyspozycji dwie platformy. Natomiast jeśli są typem papużek nierozłączek, również się sprawdzi! Wycięty środek pełni u nas kluczową rolę w trakcie zabaw – idealne miejsce na przyczajanie, chowanie się i zaczepianie.

kasgav

Co wyróżnia drapaki Kotpak?

 

Myślę, że przede wszystkim design, ale również stabilność, wytrzymałość (sprawdzane nie tylko przez koty, ale i ich właścicieli :P), a także waga – drapak nie należy do lekkich (waży około 6 kg), dzięki czemu nie mamy problemu z jego przesuwaniem podczas zabaw ponad 8 kg kotów. Niemniej jednak, jeśli macie śliskie podłogi, to i tak sugerowalibyśmy podłożyć pod drapak matę antypoślizgową.

kasgav

Do tej pory tektura w starciu z Escobarem i Leią, kojarzyła nam się z nietrwałym i średniej jakości przedmiotem – to już przeszłość.

kasgav
kasgav

Podsumowując, jeśli cenicie sobie wysoką jakość, design i funkcjonalność w odpowiedniej cenie, z pewnością zainteresują Was drapaki Kotpak. Odkąd pojawiła się u nas Katie, kocie zabawy są bardziej urozmaicone, integracja idzie pełną parą, a na naszych twarzach pojawia się jeszcze więcej uśmiechu.

 

Tektura jest cierpliwa, ale z pewnością przyda Ci się kilka wskazówek jak postępować z takim drapakiem:

 

1. Unikaj kontaktu z wodą.

2. Nie stawiaj blisko grzejników, na podłogach ogrzewanych i w bezpośrednim nasłonecznieniu.

3. Sierść usuwaj za pomocą odkurzacza, szczotki, lub jak u nas – najlepiej sprawdza się gumowa rękawiczka.

4. Podczas drapania prawdopodobnie “posypią się wióry” – jednak nie w dużych ilościach.

5. Usuniesz je za pomocą odkurzacza.

 

Gdzie najlepiej postawić drapak?

 

Przede wszystkim obserwuj swoje koty. Koty drapią zazwyczaj po drzemce, lub gdy się ekscytują, np kiedy wracasz do domu – znany widok? U nas po wejściu do domu zawsze kończy się na drapaniu w spodnie. 😛


Nasz drapak postawiliśmy obok miejsca w którym śpią.

 

Pamiętaj! Nigdy nie krzycz, ani nie bij kota w ramach kary, zrazisz go tylko swoim zachowaniem do siebie – a tego przecież nie chcesz. Jeśli Twój kot niszczy meble, potrzebna Ci będzie cierpliwość – o sposobach oduczenia drapania po meblach, wspomnę w osobnym poście.

Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!