Koty mają tą przewagę, że mogą wspiąć się wyżej.
Nam pozostało tylko im to umożliwić.

Temat drapaków już raz się u nas pojawił. Pisałam wówczas o tym dlaczego koty drapią, czy można oduczyć kota drapania i jak zminimalizować ewentualne straty w domu. Pokrótce, koty drapanie mają w naturze i nie ma sposobu by ich tego oduczyć – możemy jedynie nauczyć drapania w przeznaczonych do tego miejscach, na przykład korzystając z drapaka.
Dzięki Plebiscytowi Sfinksy odkryliśmy naprawdę dużo świetnych produktów i opinią o tych produktach chcemy się z Wami podzielić – kto wie, może będziecie kiedyś potrzebować którejś z tych rzeczy, lub wciąż czegoś szukacie. Kontynuując, w ramach Plebiscytu Sfinksy otrzymałam paczki od firmy Zolux Polska.
Zolux to francuska marka stworzona w latach 70’, która specjalizuje się w akcesoriach i przysmakach dla wszystkich zwierząt. W ofercie prócz niezbędnych kocich rzeczy znaleźliśmy również piękne retro klatki dla gryzoni i ptaków egzotycznych, oraz nowoczesne klatki dla małych ssaków – taka mała dygresja, ale warta uwagi. 😛
Wracając do paczek...
Odpakowaliśmy i skręciliśmy ładne, proste i wysokie drzewko – drzewko z funkcją drapaka, odpoczynku, kryjówki, wspinaczki, placu zabaw, inspiracji. Poznajcie JONAH 3.
Drapak zaprojektowany i wyprodukowany został w Europie. Nas osobiście zachwyciły materiały jakie zostały użyte do jego stworzenia, a także minimalistyczny wygląd i nowoczesny styl, który idealnie wpasuje się we współczesne wnętrza – te nowoczesne, jak i również bardziej klasyczne.
kasgav
kasgav
Na szerokiej i stabilnej podstawie opiera się słup z bukowego drewna, do którego przymocowane za pomocą czarnych metalowych elementów zostały 4 platformy, oraz zabudowane legowisko pokryte miękkim i grubym materiałem w kolorze brązowym (według nas wpada lekko w kolor szary, więc nazwałabym ten kolor szaro-beżowym) – takim idealnym na pielęgnację pazurków. Dodatkowo słup miejscami został owinięty sizalowym włóknem. Ja śnię czy to raj?
Drzewko po złożeniu jest wysokie, ale szerokość i głębokość jest umiarkowana, dzięki czemu nie zajmuje dużo przestrzeni – wymiary drzewka po złożeniu to 70 cm x 59 cm x 147 cm, waży około 17 kg.
kasgav
kasgav
W zestawie faktycznie dostaliśmy śruby, klej, imbusa i instrukcję – w domu jedynie trzeba przygotować wkrętarkę lub śrubokręt. 😛 Jedyne nasze ale, to to, że z górnej platformy odpadła naklejka informująca o tym którą stroną do dołu i mega dużym ułatwieniem byłaby po prostu dziurka w materiale, no ale w końcu zostaliśmy bohaterami swojego domu, prawda? 😛
Drzewko spisuje się u nas świetnie, przy żwawszych harcach lekko chwiejne, niemniej wciąż stabilne – wiecie, fizyka! Ale dzięki temu więcej wymaga od naszych kociaków i wzmacnia ich równowagę.
kasgav
kasgav
Bardzo dużym atutem jest zabudowane legowisko – chętnie używane zarówno przez Lelkę, jak i Escobara. Jest ono duże (z naprawdę wielkimi kotami może być problem, choć moje mainecoony się w nim mieszczą), z poduszką na dnie i w kolorze kotów, które wchodząc tam znikają i cieszą się upragnionym spokojem.
kasgav
kasgav
Podsumowanie
Drapak w formie drzewka od Zolux przyjął się u nas z entuzjazmem i zdecydowanie zwiększył strefę kotów wprowadzając w ich życie jeszcze więcej wspinaczki i zabaw. Drzewko może wydawać się duże, ale po postawieniu go w odpowiednim miejscu uważamy, że jest idealne w każdej szerokości. Mieliśmy obawy co do jego wytrzymałości – biorąc pod uwagę 8 kg koty, ale przy przemieszczającym się 16-kilowym obciążeniu drapak zdecydowanie daje radę. Jeśli chodzi o materiały zauważyłam, że Escobar chętnie obrabia kanty półek, które powleczone są materiałem, w związku z czym mamy małe obawy co do długości żywotności tego materiału w dłuższej perspektywie, ale póki co wszystko jest ok. 🙂
Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!