Nie gwiazdorz, zjedz Kit Cat’a!

Tegoroczna edycja Sfinksów obfituje w karmy – tym razem chcemy przedstawić Wam mokre karmy uzupełniające Kit Cat od ABC Koncept.
Kit Cat jest stosunkowo młodą firmą, ale dość szybko zyskała uznanie przede wszystkim za jakość. Oferuje ona między innymi mokre karmy w postaci filetówek, zrobionych ze świeżych i najwyższej jakości składników, bez zbóż, konserwantów, aromatów i barwników – przede wszystkim to zachęciło nas do testów!
Moje koty to łakomczuszki, jak pewnie zresztą większość kotów, ale zdarzają się chwile w których ewidentnie nudzi im się karma. Jaki mam na to sposób? Urozmaicam, a jak urozmaicać to tylko karmami lub przekąskami z wartościowym i przejrzystym składem – i takie właśnie są filetówki Kit Cat.
Do testów dostaliśmy cztery różne smaki zamknięte w 80g puszkach o wspólnej kurczakowo-tuńczykowej bazie.
kitcat-21
Kurczak z jagnięciną
Skład: Mięso z kurczaka bez kości 24,25%, Mięso z tuńczyka bez kości 17%, Jagnięcina 2,50%, Ekstrakt z tuńczyka 3%, Fruktooligosacharydy 0,006% Dodatki/kg: Witamina E 60mg, Tauryna 60mg. Dodatki technologiczne/kg: guma kasja 3000 mg. Składniki analityczne: białko surowe (min) 11%, tłuszcz surowy (min) 0,4%, włókno surowe (max) 1%, p. surowy (max) 2%, wilgotność (max) 86%.
kitcat-22
Kurczak z łososiem
Skład: Mięso z kurczaka bez kości 24%, Mięso z tuńczyka bez kości 17%, Łosoś 3%, Ekstrakt z tuńczyka 3%, Fruktooligosacharydy 0,006% Dodatki/kg: Witamina E 60mg, Tauryna 60mg. Dodatki technologiczne/kg: guma kasja 3000 mg. Składniki analityczne: białko surowe (min) 11%, tłuszcz surowy (min) 0,4%, włókno surowe (max) 1%, popiół surowy (max) 2%, wilgotność (max) 86%.
kitcat-23
Kurczak z tuńczykiem
Skład: Mięso z kurczaka bez kości 25%, Mięso z tuńczyka bez kości 18%, Ekstrakt z tuńczyka 3%, Fruktooligosacharydy 0,006% Dodatki/kg: Witamina E 60mg, Tauryna 60mg. Dodatki technologiczne/kg: guma kasja 3000 mg. Składniki analityczne: białko surowe (min) 11%, tłuszcz surowy (min) 0,4%, włókno surowe (max) 1%, popiół surowy (max) 2%, wilgotność (max) 86%.
kitcat-24
Kurczak z krewetkami
Skład: Mięso z tuńczyka bez kości 37,50%, Krewetki 3,75%, Ekstrakt z tuńczyka 3%, Fruktooligosacharydy 0,006% Dodatki/kg: Witamina E 60mg, Tauryna 60mg. Dodatki technologiczne/kg: guma kasja 3000 mg. Składniki analityczne: białko surowe (min) 11%, tłuszcz surowy (min) 0,4%, włókno surowe (max) 1%, popiół surowy (max) 2%, wilgotność (max) 86%.
Analizując, w każdej puszce znajdziemy mięso z kurczaka, mięso z tuńczyka i w zależności od smaku – łososia, krewetkę lub jagnięcinę, a to wszystko w apetycznej galaretce.
Mokra karma Kit Cat została opracowana tak by wyszło to na zdrowie kotom. Ponieważ nie mają zdolności trawienia zbóż, które przyczyniają się do problemów z nerkami i drogami moczowymi – karma jest bezzbożowa. Nie znajdziemy w niej również żadnych barwników, ani konserwantów.
Co zatem w sobie skrywa?
Pozbawionego kości kurczaka – źródło białka oraz witaminy z grupy B. Skład został wzbogacony o kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 – odpowiedzialne za serce, skórę i sierść kociaków. I właśnie z miłości do nich dodano do karmy taurynę i fruktooligosacharydy. Dla przypomnienia wspomnę, że tauryna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu kota, a przede wszystkim serca i wzroku, natomiast FOS są prebiotykami pobudzającymi wzrost flory bakteryjnej w jelicie grubym.
Niewątpliwie dużym plusem filetówek jest ich dobra przyswajalność na każdym etapie życia kota – od kociaka po seniora, byle z umiarem. 🙂
Czy kociaki znalazły w puszkach Kit Cat przyjemność?
Zdecydowanie! O ile z karmami bytowymi często musimy kombinować, o tyle dla filetówek to koty muszą się postarać. Jedzą je z dużą ochotą i przyjemnością, a my mówimy – urozmaicać!
kitcat-9
kitcat-5
Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!