Kosz Higieniczny LitterLocker®

Ostatnio obok naszej kuwety stanął nowy kosz, jednak niezwyczajny, ponieważ stworzony stricte na kocie nieczystości.
LitterLocker® to funkcjonalny produkt o przyjemnym designie. Jego najważniejszych zadaniem jest izolacja nieprzyjemnych zapachów.
Otóż zacznijmy od początku
Jestem osobą dla której ważne jest zachowanie czystości w domu – dotyczy zarówno brudu jak i nieprzyjemnego zapachu, a przy dwóch kotach jest to nie lada wyzwanie.
Opróżnianie kuwety jest moją codzienną czynnością (i obowiązkiem;), zazwyczaj powtarzającą się rano i wieczorem, nierzadko również w ciągu dnia. W związku z tym wizyty w osiedlowym śmietniku były równie częste. Przyznajcie sami, że bieganie (oby na zdrowie) kilka razy dziennie do wiaty śmietnikowej może być nużące i niekiedy męczące. Niemniej ze względu na bardzo wyczulony węch nieakceptowalne dla mnie jest przechowywanie kocich odchodów w zwykłym, domowym śmietniku – nawet jeśli były zapakowane w folię.

Tak więc kosz na zużyty żwirek LitterLocker® wydaje się być idealnym rozwiązaniem, ale czy aby na pewno?

Na pewno!
Kosz LitterLocker® używam od niedawna, ale już zauważyłam ile komfortu wprowadził w moje życie, co było do przewidzenia! Nie ukrywam, z niedoczekaniem wypatrywałam paczki na horyzoncie.
Funkcjonalność
Konstrukcja kosza nie jest skomplikowana, chociaż może się tak wydawać na początku. Dla ułatwienia producent dodaje do zestawu również ulotkę, w której krok po kroku pokazuje jak otworzyć kosz, nałożyć na niego akcesoria i zaaplikować wkład z workami, oraz jak finalnie pozbyć się nieczystości.
A jak działa kosz, tak w skrócie?
1. Otwieram kosz i wrzucam nieczystości.
2. Zamykam kosz i ciągnę za specjalny uchwyt, dzięki któremu wszystkie nieczystości wpadają do zasadniczej części kosza izolując przy tym nieprzyjemne zapachy.
Akcesoria
Pakiet startowy kosza zawiera:
1. Jeden wymienny wkład z workami.
Worek na pierścieniu jest siedmiowarstwowy, dzięki czemu pozwala z powodzeniem izolować nieprzyjemne zapachy. Według producenta wkład wystarcza przy jednym kocie na dwa miesiące, więc po miesiącu zaktualizuję wpis, na ile starczyło w przypadku moich dwóch gentle giantów.
2. Łopatkę oraz uchwyt z możliwością montażu z boku lub z tyłu pojemnika.
Wygląd
Rzeczywiście, kosz jest na tyle “ładny”, że bez problemu odnajdzie się w każdym wnętrzu i na pewno żadna kocia matka, czy koci ojciec się go nie powstydzi. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia specjalnego pokrowca umożliwiającego dopasowanie pojemnika do rodzaju i klimatu wnętrza.
Jak sprawdza się u nas?
Kosz higieniczny LitterLocker® sprawił – jakkolwiek banalnie i śmiesznie to nie zabrzmi, że codzienne opróżnianie kuwety stało się dla mnie “przyjemnością”. Zazwyczaj po dwóch dniach odcinam worek i usuwam nieczystości – zapewne na szybkość zapełniania się worka oprócz częstotliwości załatwiania się oraz ilości mruczków w domu, ma również wpływ rodzaj żwirku. Co najważniejsze – perfekcyjnie izoluje zapachy, a czas wcześniej wykorzystywany na bieganie do wiaty śmietnikowej przeznaczyłam na dodatkowe zabawy z kitkami, lub wspólne oglądanie seriali. 😉
Testy w ramach Plebiscytu Sfinksy.
Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!