Wszyscy mamy dziarskie minki,
Bo zjadamy witaminki.

Tym razem przychodzimy do Was z recenzją witamin dla kotów w każdym wieku (3 tygodnie +) od Aptusa – Multicat Total.
Aptus to fińska linia suplementów i preparatów weterynaryjnych dla psów i kotów. W ich ofercie znajdziemy wiele rodzajów specyfików, jednak tym razem skupimy się na wyżej już wspomnianych witaminach.
Multicat Total to wapń, witaminy, minerały, aminokwasy i pierwiastki śladowe zamknięte w małych i jak się okazuje smacznych tabletkach. Producent zaleca suplementację Multicatem zwłaszcza w fazie wzrostu, ciąży, laktacji lub jeśli dieta kociaka jest niezbilansowana.
DAWKOWANIE
1. 1 tabletka/ 2 kg dziennie,
2. W przypadkach zwiększonego zapotrzebowania np. pod koniec ciąży, w okresie laktacji lub w okresie wzrostu kociąt od 3 tygodnia życia 1 tabletka/ 1 kg dziennie.
Multicat Total u nas
Po wcześniejszej konsultacji z naszym weterynarzem podajemy 2 tabletki na jednego kota: Lelka waży 8 kg, Escobar 9,5 kg – diety naszych kociaków są bardzo dobrze zbilansowane, więc zastosowanie suplementacji ma charakter czysto uzupełniający. Pamiętajcie, jak z każdym weterynaryjnym specyfikiem nie możemy przesadzić – jeśli macie wątpliwości co do dawkowania, skonsultujcie się z Waszym weterynarzem – zdrowie kota najważniejsze.
Opakowanie Multicat Total zawiera 120 tabletek, więc przy naszym dawkowaniu starcza na 30 dni.
Zawsze z rezerwą podchodziłam do suplementacji, głównie ze względu na w kółko powtarzający się problem, a mianowicie – podawanie tabletek. Ponieważ w składzie mają aromat rybny (łosoś), wspomniany problem nie występuje, co więcej kociaki się ich domagają. Żeby z rutyny zrobić zabawę, wykorzystuję Multicat’a nie tylko jako suplement, ale również jako nagrodę przy nauce sztuczek – zdrowe z pożytecznym!
Koty bardzo szybko i bez problemów przyswoiły suplementację, a ja sobie nie wyobrażam dnia bez naszego rytuału z Multicatem!
Kociaki witaminami są zachwycone, a ja cieszę się, że mogłam dzięki Plebiscytowi Sfinksy poznać i Wam pokazać Multicat Total Aptus.
Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!