Trochę nas nie było! Cały czas testujemy nowe rzeczy i niestety, w naszym odczuciu, duża część z nich nie nadaje się pod recenzję. Wciąż jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że kiedyś większość produktów będzie przemyślana od A-Z i się to w końcu zmieni.

Jednym z tych niewielu produktów, które przeszły u nas pozytywnie testy, i które na stałe zostaną w naszym menu, jest karma mokra NATURINA, ze sklepu www.dlapsaikota.com.

meowkocie
meowkocie
meowkocie

NATURINA jest stosunkowo młodą, włoską firmą, której filozofią jest łączenie aktualnych wyników badań naukowych i produktów stosowanych w diecie śródziemnomorskiej, w celu uzyskania kompozycji smakowych, poprawiających zdrowie i samopoczucie naszych czworonożnych przyjaciół.

Cieszy nas bardzo fakt, że coraz więcej firm stawia na ekologię i zrównoważony rozwój. Produkty NATURINA nie są testowane na zwierzętach (CRUELTY FREE), połów odbywa się przy zastosowaniu bezpiecznych metod dla ekosystemu morskiego, bez szkody dla delfinów (DOLPHIN SAFE).

NATURINA opracowała system NATURINA Bio Protection (NBP), system 100% naturalnej ochrony dzięki zastosowaniu określonych produktów spożywczych, tzw. nutraceutyków. Nutraceutyki to środki spożywcze łączące w sobie wartości żywieniowe i cechy środków farmaceutycznych. Ich zaletami są wysoka strawność, właściwości hipoalergiczne i lecznicze naturalnych składników, pozyskiwanych z roślin o udowodnionej skuteczności. Na przykład marchew, która zawiera dużą ilość błonnika, który świetnie wpływa na poprawę funkcjonowania jelit, będąc naturalnym pokarmem przeciwbiegunkowym, oraz pomaga poprawić konsystencję stolca. Innym przykładem jest likopen, którego możemy znaleźć w pomidorach – ma on silne właściwości przeciwutleniające, które mogą zapobiegać wystąpieniu niektórych nowotworów.

meowkocie
meowkocie

W ofercie znajdziemy aż 26 smaków w formie filetówek, a także widzieliśmy, że w sklepie www.dlapsaikota.com pojawiły się saszetki NATURINA w sosach, które oczywiście również spróbujemy.

Filetówki to zazwyczaj karmy uzupełniające, i taką też funkcję pełnią u nas. Mieszamy, urozmaicamy i dbamy, by zapewnić zrównoważoną dietę naszym kotom. Większość smaków składa się głównie z fileta z tuńczyka, ale znajdziemy w ofercie również filet z kurczaka, kaczkę oraz wołowinę. Dzięki temu, że mięso jest świeże, zachowuje ono niezbędne witaminy i minerały. Należy wspomnieć rownież o tłuszczach obecnych we wszystkich produktach NATURINA, takich jak Omega 3 i Omega 6, które są bardzo ważne w diecie kotów. Wspaniałe jest to, że w każdym smaku widzimy wszystkie składniki.

Nieważne, czy jest to filet z tuńczyka czy z kurczaka, krewetki czy wołowina, są one gotowane na parze i konserwowane w przegotowanej wodzie (bez galaretki), bez sztucznych konserwantów, barwników, aromatów i bez GMO.

meowkocie
meowkocie
meowkocie

Wyznacznikiem jakości karm w diecie naszych kotów jest ich zdrowie, wygląd, oraz samopoczucie. Nie próbujemy rzeczy niewiadomego pochodzenia, z nieznanymi nam składnikami, oraz posiadających w składzie zboża – tutaj zrobiliśmy wyjątek, ponieważ ryżu są śladowe ilości, około 1%.

Zarówno Leia, jak i Escobar, zaakceptowali karmę od razu. Na sam brzdęk puszek, pojawiają się w mgnieniu oka. Escobar to raczej niejadek, w związku z czym zakładałam, że zje około pół puszki i odpuści, ale nie, cała znikła w mgnieniu oka. Ponieważ nie znajdziemy tutaj polepszaczy smaku, konserwantów, zagęszczaczy, nie ma mowy o problemach kuwetowych. Umówmy się, bo z czego? 😉

Pewnie ciekawi Was, który smak najbardziej przypadł do gustu Escobarowi i Lei, otóż… Z serkiem, prosciutto, kalmarami, krewetkami, marchewką, fasolką, algami, w zasadzie to wszystkie, które z czystym sumieniem polecamy.

Przykładowy skład

Tuńczyk z serem: Tuńczyk filet 66%, Woda 24%, Ser 9%, Ryż 1%.
Skład analityczny:
Wilgotność 75%, Surowe białko 19%, Surowe oleje i tłuszcze 2%, Surowy popiół 1%, Surowe włókno 0,3%.
Wartość energetyczna: 1115,6 kcal/kg – 4,67 MJ/kg.

Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!