Karma Oven Baked Tradition - sposób na pieczyste

W końcu, po długim czasie poszukiwań, znalazłam tą, nad którą warto się pochylić – kanadyjską karmę Oven-Baked Tradition Cat.

oven baked tradition
oven baked tradition

Karma sucha funkcjonuje u nas jako dodatek do żywienia, a głównym bohaterem kocich misek jest karma mokra. Jednak mimo tego, jest dla nas równie ważna. Przyjrzyjmy się zatem jej bliżej.

Karma Oven-Baked Tradition, w przeciwieństwie do większości karm produkowanych w procesie ekstruzji, jest powolnie pieczona w piecu przy niskich temperaturach – stąd nazywamy ją PIECZYSTYM.

Karma produkowana w ten sposób ma wiele zalet. Między innymi zawiera więcej świeżego mięsa, które nie traci swojego aromatu, smaku i witamin. Jak pisze producent – zmienia trudne do strawienia cząsteczki „surowych” skrobi w łatwy sposób do strawienia dekstryn; działa jako “prze-strawienie”, powodując mniejsze napięcie na układ trawienny kota i daje większy stopień absorpcji pożywienia. Jelito kota jest krótkie, pracuje ono w najbardziej efektywny sposób, gdy jedzenie jest skoncentrowane i może być szybko strawione. Gęstość karmy jest większa i zawiera mniej powietrza, dlatego jest łatwa do pogryzienia i umożliwia optymalną strawność.

Brzmi fajnie, prawda? W naszym przypadku zaobserwowałam, że koty zjadają ją w mniejszych ilościach niż karmy, które poprzednio sypałam – Leia szybciej się najada, a Escobar w końcu może spokojnie dojadać.

meow kocie

Co więcej, karma ta jest wolna od hormonów, antybiotyków, sztucznych aromatów i konserwantów.  A jeśli Twój kot ma nietolerancje pokarmowe lub problemy trawienne, to mam happy news, ponieważ karma nie zawiera glutenu, pszenicy, kukurydzy i soi. Dodatkowo wspomnę jeszcze, że ze względu na niski indeks glikemiczny warto wziąć ją również pod uwagę w przypadku kotów z cukrzycą.

Dużym problemem było u nas wyjadanie karmy z nie swoich misek, głównie w przypadku Lei, więc starałam się znaleźć karmę tak zbilansowaną by była idealna dla młodziaka i już starszego kota. Teraz to już stare dzieje… 😉

meow kocie

Do wyboru z tej serii mamy dwa smaki – kurczak i ryba. W naszym przypadku koty postawiły na kuraka! A jak będzie w Waszym przypadku? A może już macie jakieś doświadczenia z tą karma? Dajcie znać!

oven baked tradition
oven baked tradition

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o świetnym rozwiązaniu jakim jest poporcjowanie karmy. W opakowaniu 2 kg jest 20 saszetek po 100 g 🙂 Dzięki temu, że nie muszę otwierać całego opakowania karma nie wietrzeje i biorę tyle ile potrzebuję!

oven baked tradition
oven baked tradition

No i najważniejsze, co koty na to?

Jest to jedyna karma po której Escobara sierść zaczęła w końcu wyglądać normalnie! A Leia nie robi bonanzy w kuwecie. Szamają chętnie!

oven baked tradition

Jeśli chcielibyście zapytać czy polecam? Tak, z czystym sumieniem!

Oven Baked Tradition Cat z kurczakiem bez zboża

Skład: kurczak (24,9% świeżego kurczaka, 24,6% dehydratyzowanego kurczaka), tapioka, ryba dehydratyzowana, jaja w proszku, świeża wątróbka z kurczaka, olej rzepakowy, wysłodki buraczane, ryba świeża, ziemniaki, dynia, siemię lniane, inulina, algi, lucerna, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z Yucca schidigera, szpinak, wilec ziemniaczany, jabłka, banany, jagody, brokuły, żurawina, ekstrakt z rozmarynu.

Składniki analityczne:

białko 42%
zawartość tłuszczu 20%
włókno surowe 3,0%
popiół surowy 8,5%
wapń 1,0%
fosfor 1,0%
magnez 0,1%
potas 0,6%
sód 0,2%
kwasy omega-3   1,0%
kwasy omega-6   3,25%
glukozamina 600 mg/kg
chondroityna 500 mg/kg

Dodatki na kg (dodatki dietetyczne):
Witaminy: witamina A (octan retinylu) 10 000 IU, witamina D3 (cholekalcyferol) 750 IU, witamina E 5030 mg. 
Pierwiastki śladowe: siarczan żelaza 266,7 mg, helat aminokwasowy cynku, hydrat 240,0 mg,  siarczan cynku 208,3, helat aminokwasowy manganu hydrat 120 mg, helat aminokwasowy miedzi, hydrat 60mg, siarczan magnezu 23,4 mg, siarczan miedzi 19,8 mg, selenin sodu 0,22 mg, jodan wapnia 0,60 mg.
Aminokwasy: tauryna 1500 mg.
Dodatek technologiczny: kwas cytrynowy.
Przeciwutleniacze: przeciwutleniacze naturalne.

Oven Baked Tradition Cat z rybą bez zboża

Skład: ryba świeża (26,1%), ryba dehydratyzowana (25,0%), tapioka, olej rzepakowy, ryba dehydratyzowana, groch, jaja w proszku, drożdże piwne, siemię lniane, włókno grochu, ziemniaki, dynia, inulina, szpinak, sól morska, jabłka, banany, jagody, brokuły, żurawina, algi, wilec ziemniaczany, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, ekstrakt z Yucca schidigera, ekstrakt z rozmarynu.

Składniki analityczne:

białko 36%
zawartość tłuszczu 18%
włókno surowe 2,5%
popiół surowy 7,25%
wapń 1,0%
fosfor 1,0%
magnez 0,1%
potas 0,6%
sód 0,2%
kwasy omega-3   1,0%
kwasy omega-6   3,25%
glukozamina 600 mg/kg
chondroityna 500 mg/kg

Dodatki na kg (dodatki dietetyczne):
Witaminy: witamina A (octan retinylu) 10 000 IU, witamina D3 (cholekalcyferol) 750 IU, witamina E 307 mg. 
Pierwiastki śladowe: siarczan żelaza 266,7 mg, siarczan cynku 208,3 mg, siarczan magnezu 23,4 mg, siarczan miedzi 19,8 mg, selenin sodu 10 mg, jodan wapnia 0,60 mg.
Aminokwasy: tauryna 1500 mg.
Dodatek technologiczny: kwas cytrynowy.
Przeciwutleniacze: przeciwutleniacze naturalne.

Może zawierać śladowe ilości orzechów ziemnych.
Nie zapomnij polubić nas na Facebooku!

Meow, Kocie!