Jak często czyścicie kuwetę?

Kilka miesięcy temu szukaliśmy zamiennika naszego ówczesnego żwirku – który nie tylko będzie tańszy, ale i równie dobry. Polecono nam wtedy kukurydzianego Super Benek Corn. Zamówiliśmy i był to nasz pierwszy kontakt ze żwirkiem kukurydzianym – koty jakby nie odczuły różnicy, ja za to tak!

Ostatnio otrzymaliśmy olbrzymią pakę z wszystkimi rodzajami żwirków Super Benek Corn, w związku z czym chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.
kasgav
Super Benek Corn
Żwirki kukurydziane Super Benek Corn są ekologiczne i przyjazne środowisku – bez dodatku chemii. 100% składu to materiał pochodzenia roślinnego, który jest biodegradowalny.
Jedną z ważniejszych cech jaką zauważyliśmy to jego wydajność – przy dwóch kotach na tydzień zużywamy około 2-3 l (co tydzień wymieniamy żwirek i myjemy kuwetę). W zależności od korzystania z kuwety na miesiąc zużywamy około 8-12 l żwirku – w porównaniu z poprzednim żwirkiem jest dużo wydajniejszy.
Co nas bardzo zaskoczyło i w co nie mogliśmy uwierzyć, kiedy o tym usłyszeliśmy, to ilość wynoszonego żwirku poza kuwetę – jest to niesamowity komfort nie widząc i nie czuć pod stopami pałętających się po całym domu granulek.

kasgav
Czy Super Benek Corn dobrze chłonie zapachy?

Wiecie, że sprzątać kuwetę należy przynajmniej raz dziennie? Jeśli robicie to co kilka dni, to Benek nie sprawi, że pachnieć będzie pięknie, no i nie róbcie tego swoim kotom. 🙂 Żwirek Super Benek Corn rewelacyjnie pochłania doraźnie zapachy.
Jeśli chodzi o zbrylanie – raczej ładnie i szybko się łączy w bardziej zwarte bryłki, choć zdarza się, że niektóre się kruszą. Żwirek pod wpływem cieczy rozpada i zazwyczaj osadza się na dnie kuwety. Jeśli usuwacie żwirek drogą sanitarną, to zalecam jednak najpierw rozdrobnić bryłki i usuwać w mniejszych ilościach.
W sklepach znajdziemy cztery rodzaje Super Benka Corn – Naturalny, Golden, Świeża trawa i Morska bryza. Zatem czym różnią się między sobą?
kasgav
kasgav
kasgav
kasgav
Naturalny i Golden charakteryzują się neutralnym i naturalnym zapachem, a jak możecie się już domyśleć – dwa ostatnie są zapachowe, ale mało intensywne. Czytaliśmy kilka historii o tym, że koty mają problem z przyzwyczajeniem się do zapachowego żwirku, ale podobnie czytaliśmy o problemie z przejściem na żwirek kukurydziany (ponoć jest przez koty zjadany) – osobiście nie spotkałam się z takim przypadkiem. Mimo, że z moich kotów łasuchy, to nie wprowadziły żwirku kukurydzianego do swojej diety. Jeśli chodzi o zapachy, zdecydowanie uważam, że neutralne są najlepsze, a z zapachowych najbardziej przypadł nam do gustu o zapachu trawy.
KASGAV
Żwirki wyglądem niczym się nie różnią między sobą, oprócz wersji Golden. Super Benek Corn Golden idealnie sprawdza się przy kotach pół- i długowłosych, ale cena jest już trochę wyższa i dostępny jest w niektórych sklepach internetowych (w stacjonarnych nie widziałam). Różnice zobaczycie na zdjęciach poniżej.
Super Benek Corn NATURAL
Super Benek Corn NATURAL
Super Benek Corn GOLDEN
Super Benek Corn GOLDEN
Po lewej GOLDEN / Po prawej NATURAL
Jak możecie zauważyć różnica jest niewielka – bryłki Golden wcale nie są specjalnie większe, ale mają nieco inny kształt, dzięki czemu więcej ich zostaje w kuwecie niż na zewnątrz. Jeśli chodzi o pozostałe właściwości tj. wchłanialność, neutralizacja zapachów – zachowuje się tak samo jak pozostałe rodzaje.

Podsumowanie

Po wprowadzeniu Super Benka przede wszystkim zostaje mi więcej w kieszeni na inne kocie dobrocie, rzadziej odkurzam (żwirek nie roznosi się po domu, wokół kuwety – wiadomo, zawsze się coś sypnie), super chłonie zapachy (neutralizacja zapachów w każdym przypadku jest doraźna, zaleca się sprzątać kuwetę codziennie), granulki są małe i szybko się zbrylają, no i żwirek jest 100% naturalny i biodegradowalny.
PS. Pamiętajcie o regularnym opróżnianiu kuwet – unikniecie wtedy niechcianego załatwiania się poza nią i niechcianego smrodku w domu – każdy niesprzątany żwirek śmierdzi.

Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

 

Meow, Kocie!