Dla Pani Kotki WSZYSTKO!

Dorośli mają swoje, dzieci swoje, a koty swoje… zabawki, bo bez zabawy życie byłoby przecież nudne, a inteligentne istoty się nie nudzą.
Jak to jest z kotami? Pomimo, że utarł się stereotyp o kocie, którego głównym zdaniem do odhaczenia w ciągu dnia jest sen i jedzenie, nie można zapominać o bardzo ważnym elemencie w jego życiu, który powinien być wpisany w rutynę dnia codziennego – o zabawie.
Właśnie w kwestii zabawy przychodzi do nas polska handmadowa marka The Miss Cat, stworzona przez Patrycję, behawiorystę zwierzęcego.
Testów podsumowanie czas start!
Pod lupę bierzemy trzy produkty, które otrzymaliśmy do przetestowania na naszych kociakach.
SNIFF&EAT
Kto powiedział, że takie produkty tylko dla psów? U kotów również zdają egzamin!
Mata Sniff&Eat jest produktem angażującym psychicznie i fizycznie kociaki, a co za tym idzie – zapobiega nudzie, urozmaica codzienne czynności, daje szansę na znalezienie pysznego smakołyka!
Podstawą maty jest silikonowa kratka, na której zapleciona jest gęsta sieć miękkich i kolorowych pasków – kolory i kształt maty są do wyboru, a wybór jest ogromny!
Jak używać maty?
Wystarczy w zakamarkach umieścić kilka przysmaków, a kociak już będzie wiedział co robić – u nas tak było, ale warto na początku poświęcić chwilę na zapoznanie mruczka z nowym przedmiotem.
Jak z każdą zabawką, tak i w przypadku używania maty – trzeba znać umiar, zwłaszcza jeśli wiąże się z podawaniem ponadprogramowych pysznych kąsków.
WOOL WOOL
Piłeczki wełniane WOOL WOOL tak szybko zyskały zainteresowanie, jak szybko zniknęły, gdzieś w zaułkach kanapy. Ze względu na to, że lelka jest dużą wielbicielką piłek, wiedziałam od samego początku, że to właśnie ten produkt skradnie jej serce.
Z trzej rodzajów piłek najczęściej korzystamy z “łysej” – takie Lelki upodobania, a pewnie dlatego ponieważ gładko i szybko sunie po podłodze w trakcie trącania jej łapką.
Do wyboru są również pilka z rzemieniami oraz z piórkami – ta ostatnia, to ulubieniec Escobara, który uwielbia miętosić wszystko co ma piórka.
Piłeczki są wykonane z dużą starannością i mimo rozmiarów i miękkiego materiału są dość odporne na natarcia dwóch kocich czołgów.
CRAZY CATS
Ostatni produkt jaki otrzymaliśmy od The Miss Cat jest wędka z wymiennymi końcówkami.
Wędka sama w sobie jest pięknym produktem, wykonanym z dbałością o każdy szczegół, ale co tak naprawdę ją wyróżnia?
W zestawie są trzy wymienne końcówki: długie rzemienie, średnie rzemienie, krótkie rzemienie z piórkiem oraz drewniany i solidny uchwyt.
Ta zabawka szczególnie sprawdziła się u Escobara, który tańczył jak mu wędka zagrała.
Należy jednak pamiętać, by nie zostawiać wędki bez nadzoru, ze względu na drobne elementy, które kotek z łatwością w ferworze zabawy może połknąć.
PODSUMOWANIE
Zabawki są bardzo ważne w życiu każdego kota, nie chodzi o samo zabijanie nudy, ale również o rozwijanie zmysłów, pobudzanie i budowanie więzi. Zabawki od The Miss Cat świetnie się w tym sprawdzają, pod warunkiem, że wszystko odbywa się pod naszym nadzorem oraz z umiarem.
Bardzo dziękujemy The Miss Cat za możliwość przetestowania ręcznie robionych zabawek, które nie jedno już przeszły i wiele jeszcze przejdą!
Testy w ramach Plebiscytu Sfinksy.
Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!