Zabawa w klimacie GLAMOUR

Jak już zauważyliście, koty są mistrzami w nicnierobieniu, długich drzemkach i w obserwowaniu świata, co nie znaczy, że nie wymagają naszej uwagi i czasu – one naprawdę uwielbiają go z nami spędzać.
W przypadku kotów zabawa to istotny element ich życia. Dlaczego? Ponieważ pozwala zaspokoić i pielęgnować ich naturalny instynkt łowiecki. Oprócz tego, zabawa pomaga kociakom rozładować stres i energię, a także wzmocnić więzi – te między kotami i między gatunkami. 🙂
Dzięki zabawie uszczęśliwisz swojego kota, ale i również pozbędziesz się niechcianych skutków jej braku – na przykład domowej apokalipsy. Szczególnie jest to ważne u kotów niewychodzących, które po prostu mają mniejszą szansę na spożytkowanie swojej energii. Dlatego też bardzo ważna jest przemyślana architektura wnętrza, która zapewni kotom różnorodność, oraz wspólne zabawy, które mają duży wpływ na ich kondycję fizyczną i intelektualną.
Będąc Ambasadorami Plebiscytu Sfinksy mieliśmy możliwość przez ostatni czas testować produkty od Dingo wędki z linii GLAMOUR, czyli jeden z wielu sposobów na zabawę z kotem!
kasgav
W naszym domu wędki cieszą się ogromnym powodzeniem. Jeśli my nie zaczynamy zabawy z kotem, on sam się o nią upomina (z wędką w pysiu)! Niewątpliwie najbardziej sprawdzają się u nas zabawki przynajmniej szeleszczące, lub lekko dzwoniące – wędki od Dingo dzwonią, oj dzwonią, ale dzięki temu zachęcają kociaki do zabawy.
Okazało się, że na widok piór koty szaleją z radości i zabawy mogłoby nie mieć końca – pióra są idealne do lizania, kopania, szarpania.
kasgav
kasgav
Prócz tego, że wędki są funkcjonalne to i cieszą oko. Po pierwsze kolory, po drugie wyglądają ładnie i elegancko, po trzecie świetnie sprawdzają się na zdjęciach i przy zdjęciach! Tak! Przy wszystkich sesjach zawsze towarzyszą nam wędki – częściej niż przysmaki, ale tym razem wędki grały jedną z głównym ról.
kasgav
Wędki mają błyszczące, plastikowe rączki, do których przyczepione są pióra lub pompony za pomocą gumki – uwaga przy pomponach, w zależności od intensywności zabawy oczywiście, gumka się naciąga, a ponieważ wędka zakończona jest dzwoneczkiem, jej powrót może okazać się bolesny. 😛 Na pierwszy rzut oka wędki mogą wydawać się mało wytrzymałe, ale im dłużej ich używam, tym bardziej je lubię i mam nadzieję, że jeszcze trochę nam posłużą.
kasgav
kasgav
kasgav
Podsumowanie
Koty uwielbiają wędki, a my uwielbiamy wprowadzać różnorodność do kocich zabaw. Zdecydowanie pióra przypadły do gustu Lelce i Escobarowi, natomiast wersja z pomponami idealnie sprawdza się do łapania i kopania. Oceniam wędki wysoko, niemniej byłoby jeszcze lepiej gdyby materiały zastosowane w jej produkcji były bardziej ekologiczne. 🙂
kasgav
Koty uwielbiają wędki, a my uwielbiamy wprowadzać różnorodność do kocich zabaw. A Wasze kociaki czym się najchętniej bawią?
Nie zapomnij o naszym Instagramie i Facebooku, tam same wspaniałości!

Meow, Kocie!